Що робити, якщо минулі стосунки стали приводом для ревнощів?

Що робити, якщо минулі стосунки стали приводом для ревнощів?

Якщо так сталося, що ви вже встигли глибоко поринути у відносини з людиною, яка страждає на ревнощі до минулого, і в даних відносинах для вас поки що є чимало цінного, то спробуйте врахувати фактори, які можу вплинути на вирішення цього завдання.

1. Минули стосунки привід для ревнощів? Вчитеся відстоювати свої межі. Поки ваш партнер не зрозуміє, що у вас є хоч скількись самоповаги та прийняття, і ви не дозволите постійно дозволяти йому принижувати вас – претензії до вашого минулого будуть тільки зростати. Визначте для себе якомога чіткіше межі, далі за які ви не хочете йти в цих розмовах.

Все одно ви ніколи не зможете відповідати всім очікуванням вашого партнера, і є сенс вчитися стійко зустрічати той факт, що він чимось незадоволений і скривджений на вас. Так ви допоможете активувати його внутрішні ресурси по боротьбі з проблемами, що його мучать, і почнете вчити його поважати вас. А якщо вдасться доповнити відстоювання своїх кордонів спокійним поясненням вищевикладених закономірностей – можливо, ситуація зрушить швидше.

2. Не варто знецінювати свої попередні відносини, навіть якщо ви самі не в захваті від тієї ситуації. Це ваша історія. Без неї ви не були тим, хто є зараз. І розбиратися з почуттями щодо вашого минулого – тільки вам.

Як би партнер не намагався обґрунтувати факти вторгнення у ваше минуле своїм «бажанням зрозуміти» та запевненнями в дусі «коли я зможу тебе зрозуміти, мені точно стане легше» – навряд чи таке реально.

Партнер ніколи повністю не зрозуміє вас щодо минулого – він там не був, і у вашу шкуру йому не залізти, так само як йому не інтегрувати весь ваш суб’єктивний досвід і не пережити все ваше дитинство та юність. А пережовування голих фактів ваших минулих відносин із подальшою своєю інтерпретацією (через призму власного досвіду та власного болю) – лише посилить його страждання.

Підвищення самооцінки для позбавлення від ревнощів до минулого

3. Працюйте над своєю самооцінкою та схильністю до залежності. Намагайтеся знайти ваші власні орієнтири, цілі, цінності, крім наявності/відсутності партнера та його інтересів. Розбирайтеся зі своїм минулим, шукайте джерела вашої власної схильності відчувати почуття провини – адже якби ви самі не відчували себе винним, у вашому житті не з’явилася б людина, яка прагне вас покарати.

4. Намагайтеся залучити до цього процес партнера. Не обов’язково одкровеннями про те, що ви робите в собі, але хоча б прикладом вашої особистої відповідальності за свою частину відносин, у поєднанні зі спокійними поясненнями того, чому ви не в змозі відповідати всім його очікуванням.

Намагайтеся якнайчастіше перекладати розмови в площину сьогодення: «Так, я розумію, що тобі боляче від усвідомлення таких фактів мого минулого, але що я можу зробити саме зараз? Як ми можемо змінити наші стосунки зараз?»

Знання закономірностей того, що відбувається, та грамотні техніки ведення конфлікту допоможуть вам як мінімум зробити чесну спробу гармонізувати стосунки.

А решта – вже вибір вашого партнера. Який може бути не лише конструктивним, на жаль. Але якщо людина вибирає страждати і залучати до цього страждання вас, це серйозний привід задуматися, навіщо вам потрібні такі відносини.

You cannot copy content of this page