Прикмети з 8 по 14 січня: весільні ворожіння, битий посуд та доленосні дні для бажань

Прикмети з 9 по 14 січня: весільні ворожіння, битий посуд та доленосні дні для бажань

З початком нового року у різних культурах супроводжують різні звичаї та перекази, часто пов’язані з природними явищами та прикметами. У цій статті ми розповімо вам про те, які події та прикмети супроводжують перші дні січня та які передбачення вони несли для майбутньої погоди та врожаю.

Дізнайтеся, які поради давали наші предки та які обряди проводили у дні з 8 по 14 січня для залучення удачі та благополуччя у новому році.

8 січня – Якщо сніг та мороз – прикмета до того, що літо буде ненастісним і холодним. Також у цей день рекомендувалося піднімати дитину вище за власну голову, щоб вона росла високою, міцною, красивою і здоровою. Однак, якщо з дому винести розбитий посуд чи інший непотрібний мотлох, говорили, що в сім’ю прийде нещастя.

9 січня – Снігопад цього дня обіцяв багатий урожай ягід та грибів. Уночі, якщо місяць червоний, вранці очікувалося тепло, але сніг. Якщо ворони гніздилися на снігу, це віщувало швидку появу тепла, а якщо збиралися зграйками на верхівках дерев, то морози ще продовжаться.

10 січня – Якщо кішка спить весь день, передбачали потепління. Якщо собака виліз з будки і ліг на сніг, то готуйтеся до хуртовини. Великі снігові пластівці, що падали з неба, свідчили про майбутнє потепління. Зграї горобців, що радісно цвірінькали під дахом будинку, були ознакою теплої погоди.

11 січня – Метель у цей день передбачала дощовий та похмурий липень. Традиційно цього дня розпалювали багаття на подвір’ї, аби символічно спалити усі неприємності, хвороби та тривоги. Яскраво мерехтливі зірки вказували на холодну погоду. Ворожіння на весілля та майбутнє в цей день вважалося найбільш вірним.

12 січня – Якщо віяв вітер з півдня, це передбачало врожайне літо та теплі дні. Гучне цвірінькання горобців свідчило про швидку відлигу. У цей день не рекомендувалося в’язати, прясти чи шити, бо це могло принести нещастя. Також не солили їжу, щоб уникнути неприємних наслідків.

13 січня – тепла погода у цей день передбачала дощове літо. Рекомендувалося готувати страви зі свинини, оскільки це символізувало плодючість худоби та гармонію у ній. Цей день вважався індикатором удачі протягом усього року. Особливу увагу слід приділяти навіть дрібницям, щоб уникнути майбутніх неприємностей.

14 січня — Цього дня рекомендувалося уникати лайки та лихослів’я, а також думати про хороше, бо говорили, що те, як ви зустрічаєте Старий Новий рік, таким буде весь рік. Одягання нового одягу обіцяло успіх протягом року, і бажання, загадані цієї ночі, вважалися особливо доленосними.

You cannot copy content of this page