Прикмети та традиції 25 листопада
Цікаві традиції оформлюють калейдоскоп обрядів, пов’язаних із 25 листопада. У минулі часи в цей день завершувалася епоха весільних урочистостей, і весілля переставали грати свою мелодію до зими. Повір’я свідчать, що, не знайшовши нареченого саме в цей день, дівчина зазнає якоїсь загадкової долі до тепла.
Холод і вітер, властиві цьому періоду, наголошують на його характері. Сніг, який часто супроводжує 25 листопада, залишається лежати до весни, вкриваючи землю покривалом білої краси. Зимові пернаті гості, снігурі, сойки, клісти, сопілці, прилітають цього дня, обживаючись на новому місці до приходу весни.
Невід’ємною частиною цього дня є читання молитов на згадку про патріарха Іоанна. Ці молитви звернені до захисту немовлят, наділення їх здоров’ям, щастям та благополуччям.
Вірування також стверджують, що вчинення добрих справ у цей період несе особливу цінність, оскільки вони можуть бути зараховані померлим рідним, полегшуючи їм шлях до потойбічного світу.
Традиційно вважається, що 25 листопада сприятливий для здійснення дорогих покупок. Це особливий момент, коли придбані речі приноситимуть радість та задоволення довгий час.
Зауважимо, що в цей період незаміжнім дамам не рекомендується купувати нове взуття в компанії подруг, оскільки така дія, згідно з повір’ями, може позбавити їх надії на щасливий шлюб, передвістя самотності та невдач у коханні.
Цікаво, що, за переказами, якщо у цей день дружина почастує чоловіка горіхами, то він перетвориться, стане більш ніжним, терплячим і уважним. А старовинні спостереження підтверджують, що чоловіки у цей день особливо добрі та щедрі, що робить їхні поради особливо цінними та вітальними.
Прикмети та таємничі прикмети, пов’язані з 25 листопада, створюють заплутане полотно передчуттів, залишаючи в нашому сприйнятті відбиток давніх вірувань та народної мудрості.
Згідно з старовинними запевненнями, якщо горобці прямують з одного місця до іншого, передвістя сильного вітру неминуче. Гучне цвірінькання цих пернатих прогнозує потепління. Зауважимо, що опади у формі дощу або снігу у цей день віщують відлигу, яка збережеться до грудня. Сніжне покриття в цей час, згідно з повір’ями, є ознакою тривалої зими та тривалої весни.
Якщо сніг, що випав раніше, все ще прикрашає гілки дерев, то його збереження на землі віщує стійкість у погоді. Погана погода очікується, якщо вранці 25 листопада не виявлено купових хмар, а радіоприймач повний постійних перешкод.
Чорні хмари, що сформувалися до сходу сонця, також пророк поганої погоди. Навпроти вітру хмари, що прямують, обіцяють снігопад. Якщо хмари пливуть низько небом, на горизонті маячать перспективи похолодання.
Мряка на рослинах вранці – передвістя очікуваного морозу ввечері. Погода в цей день, згідно з народною мудрістю, безпосередньо пов’язана з атмосферою перших днів грудня. Дощ у цей період віщує вологу погоду аж до лютого. Сухий і морозний день пророкується, якщо вогонь у вогнищі горить яскравим полум’ям, а попел утворюється надто швидко, обіцяючи теплий день попереду. Всі ці таємничі знаки природи додають загадковості 25 листопада і нагадують про те, як століттями людство прагнуло читати таємниці небес, щоби передбачити своє майбутнє.
Народні прикмети, пов’язані з Іоанном, стали неймовірно популярними. У цей день погода в цей день могла передбачати характер майбутніх днів.
Якщо 25 листопада йде дощ, чекайте на нього і на початку лютого.
Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою.
Сильні морози обіцяють продовження холоду до Різдва.
Сонячна погода з хмарами, що низько пливуть, знак сильних морозів.
Швидкий рух хмар – передвістя вечірніх снігопадів.
Прикмети також стосувалися повсякденних моментів, таких як дрова печі та згадування горіхів. Вони надавали моменту загадкового характеру, пов’язуючи побут із невідомим. Таким чином, давні традиції Іоанна Милостивого залишалися живими та були важливим елементом культурної спадщини.