Коли і за якими правилами рекомендується викопувати цибулини тюльпанів після цвітіння

Коли і за якими правилами рекомендується викопувати цибулини тюльпанів після цвітіння

Серед квітникарів у теплу пору року досить поширене питання, коли варто викопувати цибулини тюльпанів після цвітіння.

Визначення відповідних для викопування цибулин тюльпанів термінів

Відповідно до загальноприйнятих правил, викопувати цибулини тюльпанів після завершення їх цвітіння необхідно тоді, коли 1/3 частина листа виявиться жовтою та сухою. Зазначається, що при виконанні процедури саме в цей проміжок часу рослини виявляться цілими, що не розпадаються на кілька частин.

Наголошується, що затримувати викопування цибулин тюльпанів після їх цвітіння не рекомендується навіть у тому випадку, коли стоїть суха і тепла погода. Відомо, що якщо листя повністю висохне, то і цибулини будуть хворими. Так, вони розпадатимуться на частини, ставати маленькими. Крім того, при запізненні можуть виникати складності у викопуванні цибулин. Досить часто до процесу приєднується просіювання ґрунту.

За сирої, холодної та дощової погоди протягом весни також не рекомендується затримувати викопування цибулин тюльпанів. Зазначається, що в такій ситуації квіткарі також рекомендують не чекати на пожовтіння листків. Відразу після цвітіння цибулини тюльпанів необхідно викопувати та ретельно просушувати. Особливо це стосується тих квітів, які розпускали бутони рано – у квітні. Пізні сорти тюльпанів рекомендується підгодовувати у проміжку між закінченням цвітіння та викопуванням.

Зазначається, що цибулини, які були викопані з ґрунту раніше за визначений термін, рекомендується висаджувати на подальше дозрівання. Однак вони повинні знаходитися не у відкритому ґрунті, а у спеціальних контейнерах. Зазначається, що дозрівати цибулини тюльпанів мають у сухому, а також досить теплому приміщенні.

Для чого потрібно викопувати тюльпани після цвітіння

Відповідно до заяв досвідчених квітникарів, цибулини тюльпанів після завершення їх цвітіння необхідно викопувати в обов’язковому порядку, і на це є кілька причин. Так, насамперед цю процедуру проводять для того, щоб відбувся поділ гнізда цибулин. В іншому випадку їм може не вистачати харчування. Крім того, викопування цибулин після завершення сезону цвітіння допоможе відібрати здоровий посадковий матеріал на наступний рік.

Зазначається, що неякісних, слабких або пошкоджених цибулин тюльпанів прийнято позбавлятися. Крім того, причинами, з яких цибулини тюльпанів необхідно викопувати, є:

адаптація до кліматичних умов. Зазначається, що у багатьох регіонах, а також в інших державах світу, навіть у літню пору року температура ґрунту не підходить для цибулин тюльпанів. Висадка їх забезпечує рослини оптимальними умовами життя;

спрощена підготовка ґрунту. Завдяки викопуванню посадкового матеріалу можна збагатити ґрунт корисними мікроелементами, які за рік можуть значно виснажитися;

підтримка необхідної глибини. Зазначається, що з часом цибулини тюльпанів можуть почати розташовуватися глибше, ніж при посадці. Завдяки викопуванню можна забезпечувати їх оптимальною глибиною.

Серед квітникарів також прийнято виділяти іншу причину, через яку цибулини тюльпанів рекомендується викопувати. Справа в тому, що ці рослини схильні до гниття. Зазначається, що ці процеси запускаються в деяких сортів тюльпанів навіть у тому випадку, якщо вони знаходилися в сухому і досить прогрітому грунті.

Правила викопування цибулин тюльпанів та їх зберігання

Зазначається, що цибулини тюльпанів після їх цвітіння рекомендується викопувати за певним рядом правил.

Так, робити це необхідно, коли ґрунт сухий і розсипчастий. Викопування необхідно проводити за допомогою вил, при цьому також важливо захоплювати невелику ділянку ґрунту, що знаходиться недалеко від рослини.

Частину квітки, яка розташовується над землею, відрізати не рекомендується, оскільки вона може віддати поживні компоненти цибулинам.

У разі, коли цибулини тюльпанів викопувалися при сирому грунті, їх рекомендується додатково промивати у воді, а також піддавати візуальному огляду. Звертати увагу рекомендується на ознаки, що говорять про заплісневіння. Після цього цибулини тюльпанів рекомендується промивати в розчині марганцю і лише після цього відправляти на подальше зберігання.

Зберігати цибулини необхідно після повного висихання. Зазначається, що робити це рекомендується в картонних коробках, в яких рослини будуть розміщуватись одним шаром. Зберігати разом необхідно лише ті цибулини тюльпанів, які є здоровими. Ті ж рослини, які мають ті чи інші дефекти, можуть зберігатися разом, так як частина з них в кінцевому підсумку може виявитися придатною.

You cannot copy content of this page