5 цікавих фактів про кошенят
Малята можуть нас не тільки розчулювати, а й дивувати
1. Батьки-молодці
Зазвичай у кішок з’являється на світ не одне кошеня. Але це зовсім не означає, що у всіх малюків буде один батько. Якщо березневий концерт мав бурхливе продовження з одним кавалером, те й кошеня може бути зроблено різними котами. Такий процес цілком науково зрозумілий і називається суперфекундація.
Швидше за все, саме з цієї суперздатності кішок можна лише пояснити, як в одному посліді народжуються такі різні кошенята.
2. Мінливість очей
Спочатку всі кошенята народжуються з одним кольором очей – блакитним. Протягом першого року їхній відтінок встановлюється, перш ніж визначиться остаточний колір. Тому не варто дивуватися, якщо блакитноока раптом став із зеленими або янтарними очима.
3. Обережно, тендітне!
Новонароджені кошенята дуже безпорадні та повністю залежать від матері. Якщо малюки раптом втратили матір, то людині доведеться подбати про виходжування. Цілодобово їм потрібна підтримка тепла, годування кожні 2 години, а також допомога, щоб сходити до туалету.
4. Триматися разом
Перші 12 тижнів особливо важливі для соціалізації – малюки навчаються взаємодії з іншими кішками.
Важливо спілкування з матір’ю чи братиками та сестричками. Один від одного кошенята вчаться догляду за собою, тому не потрібно рано забирати у кота кошеня.
5. Бачать інакше
Відомо, що кошенята народжуються із закритими вічками. У перші тижні їх навігатором виступають вуса та нюх. А вже до 5 тижнів розвивається зір, але він відрізняється від нашого. Його сильна сторона в тому, що краще відрізняється рух та глибина. Але при світлі кішки бачать картинку в 6 разів тьмяніші за нас, а ще розрізняють не весь спектр кольорів.
А чим вас дивували кошенята? Чи вразив якийсь факт чи їхні фізичні можливості?